Bytový dům jako nový

Nemovitost se nachází v katastrálním území Praha 9 – Čakovice v ulici Schoellerova 936/28.

Jedná se o cihlovou zástavbu o šesti nadzemních a jednom podzemním podlaží, která byla zkolau- dována v roce 2007. V domě je 40 jednotek, vytápění je centrální dálkové a k dispozici je také moderní výtah. Přes své stáří 11 let můžeme z hlediska technického stavu domu stále hovořit o novostavbě, protože dům je v bezvadném stavu, čistý a udržovaný.

Bytový dům má energetickou náročnost odpovídající třídě C a jedná se tedy o úspornou budovu. To je patrné i v samotném bytě, který je velmi teplý a útulný. Navíc je byt díky svému umístění v posledním nadzemním podlaží opravdu dostatečně prosluněn a to má zejména v zimních měsících také pozitivní vliv. Samozřejmostí jsou plastová okna v celém domě, která mají výrazný dopad na celkovou energetickou náročnost.

Bytová jednotka

Nezlobte manželku, nebo vás zavře do jednoho z pokojů!

Byt 4+kk, 82,76 m2

Bytová jednotka má dispozici 4+kk a podlahovou plochu 82,76 m2, nachází se v 6. nadzemním podlaží bytového domu a náleží k ní také terasa o výměře 12,4 m2, balkon a garážové stání umístěné v 1. podzemním podlaží domu. Byt je velmi prakticky řešen a každému jednomu členu rodiny poskytuje dostatečný komfort a především tolik potřebné soukromí. Všechny pokoje jsou příjemně světlé, prostoupené přiroze- ným denním světlem a každý pokoj má svůj vstup na terasu či balkon.

Obývací pokoj je dostatečně prostorný, aby pojal nejen obývací část, ale i případnou jídelní část a uspokojil tak základní nároky na bydlení rodiny.

Velmi dobře je řešena i kuchyně, která byť je umístěna v otevřeném prostoru, je velmi funkčně takříkajíc “stranou” dění v obývacím pokoji a to působí velmi praktickým dojmem. Samozřejmě je vybavena standardní sadou spotřebičů (trouba s indukční varnou deskou, myčka na nádobí, lednice).

Tři zbývající pokoje jsou dostatečně prostorné a dle Vašeho uvážení mohou posloužit jako ložnice, dětský pokoj či pracovna. V jednom z pokojů je umístěna také vestavěná skříň, která poskytuje tolik potřebný úložný prostor. Ten ovšem můžete ještě znásobit, neboť v bytové jednotce jsou k dispozici hned dvě komory, které je možné využít nejrůznějšími způsoby (ukládání úklidových prostředků, sezónních věcí apod.). Praktičnost a funkčnost je v bytě na prvním místě, a proto zde naleznete opravdu velkorysou koupelnu s vanou a samostatnou toaletu.

team

Foto a video

Historie Čakovic

Historicky první zmínka o Čakovicích pochází z konce jedenáctého století, největší rozmach však Čakovice zažily ve století devatenáctém.

V polovině devatenáctého století totiž zakoupil místní velkostatek baron Alexander Schoeller, vystavěl zde cukrovar, přestavěl zámek, upravil park a investoval do dalšího rozvoje této oblasti. Roku 1851 byla postavena silnice do Prahy, roku 1872 byla přes Čakovice otevřena nová železnice a téhož roku vznikla v Čakovicích první pošta, roku 1881 započala výstavba první čakovické školy (dnešní gymnázium) a roku 1881 byl též vysvěcen nový kostel, roku 1884 bylo zřízeno prvních několik svítilen veřejného osvětlení, zřejmě plynových.

Ulice, v které se nemovitost nachází, tedy nese jméno člověka, který se zasloužil o rozmach Čakovic, které do té doby spíše strádaly. Dalšího výraznějšího rozvoje se Čakovice dočkaly až ve druhé polovině dvacátého století v souvislosti s rozvojem leteckého, elektrotechnického a automobilního průmyslu.V roce 1964 pak došlo ke sloučení Čakovic s Miškovicemi a Třeboradicemi a k 1. lednu 1968 byla takto sloučená obec připojena k hlavnímu městu Praze a stala se součástí obvodu Praha 9.

Čakovice dnes

Dnes jsou Čakovice lokalitou, která je nejen na vzestupu, ale zejména také velmi vyhledávaná pro bydlení. Mladé rodiny sem míří nejen kvůli dobré dostupnosti do Prahy, ale i kvůli velmi dobré občanské vybavenosti.

Lidé zde mají k dispozici několik zdravotních zařízení, obchodních center, sportovních areálů, pohostinství, parků, kulturních a společenských středisek, knihovnu, koupaliště, dětské hřiště, lékárny ad. Pro rodinné bydlení je lokalita jako stvořená, čemuž napomáhají tři mateřské školy, jedna základní a jedna základní umělecká škola, gymnázium, střední škola a učiliště zaměřené na gastronomické obory a střední škola uměleckého designu.

K 1.1.2019 je v Čakovicích hlášeno 10.060 obyvatel, a z toho více jak 2.000 tvoří děti do patnácti let. To jen potvrzuje, že Čakovice jsou oblastí, kterou velmi hojně vyhledávají právě rodiny s dětmi. Tento předpoklad je možné ověřit i v tisku, kde se můžete dozvědět, že lokality, kde proběhla nová výstavba, mají příznivou věkovou strukturu tvořenou převážně aktivními skupinami ve věku 25 – 45 let a adekvátním počtem dětí.

Ke stažení

List vlastníka
PENB
Vyúčtování služeb
Vyúčtování PRE
Půdorysy
CENA: 5 990 000 Kč

Marek Materna

Realitní makléř certifikovaný dle ISO 17024


Římská 14/104, Praha 2, 120 00